Facebook

Google Plus

Niedziela, 18 Marca 2018 | 18:09:10

Szukaj szkoły

Szkoły na mapie

Klub Malucha PICCOLO

Dodaj do ulubionych
Telefon: 502 222 727  
Adres ul. Trakt Lubelski 230,
04-680 Warszawa
www.piccolo.edu.pl

Opis

Klub Maluch Piccolo to miejsca, gdzie dziecko będzie czuło się szczęśliwe, bezpieczne, poznawało świat, uczyło się samodzielności, otoczone dziećmi i profesjonalną opieką, w czasie gdy rodzice wracają do swoich obowiązków.
W przytulnych, domowych wnętrzach, na bezpiecznym placu zabaw w rodzinnej atmosferze zaopiekujemy się dziećmi w wieku od 6 mięsięcy do 3 lat.

Program Piccolo
W Piccolo program oraz zajęcia dydaktyczne dostosowane są do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Poprzez działania edukacyjne wspomagamy prawidłowy rozwój dzieci.
Celem naszej placówki jest zapewnienie maluchom harmonijnego rozwoju w sferze społecznej, emocjonalnej, intelektualnej i kreatywnej. Zależy nam na podążaniu za naturalnym rozwojem naszych wychowanków oraz wyposażeniu dzieci w umiejętności, które pomogą im w codziennym życiu.

W Piccolo korzystamy z nowoczesnych metod pracy z małymi dziećmi takich jak:

  • zabawy metodą Klanza – polegają na pobudzaniu wszystkich dzieci do działalności zabawowej. Po przez wykorzystanie ruchu, gestu, dotyku, tańca i dźwięku w czasie zabawy, podopieczni uczą się współdziałania, współpracy, przełamują swoje lęki, nawiązują bliższe kontakty z rówieśnikami oraz zaspokajają wiele innych potrzeb istotnych dla ich rozwoju. Aktywność z chustą animacyjną i tunelem jest atrakcyjną formą zabawy, która wyzwala radość, rozładowuje napięcie, eliminuje niezdrową rywalizację, zachowania agresywne oraz powoduje że dzieci są otwarte i spontaniczne.
  • metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne jest metodą stymulująca rozwój ruchowy dziecka. Wykorzystując ten sposób pracy z dzieckiem, wpływamy na rozkwit takich umiejętności jak świadomość schematu własnego ciała i usprawnianie ruchowe, orientacja w przestrzeni i działanie w niej czy zwiększenie pewności siebie po przez wyrażanie emocji i nawiązywanie bliskich kontaktów społecznych.
  • metody Integrowania zmysłów wg. Doroty Dziamskiej jest to metoda integrująca ciało i zmysły, polegająca na rysowaniu w rytm specjalnie dobranej muzyki. Po przez wariacje na papierze dzieci koordynują swoje działania i synchronizują pracę mózgu wspomagając koncentrację i polisensoryczne poznawanie. Angażując zintegrowane ruchy różnych części ciała powstaje praca plastyczna. Ruchu jest podstawową potrzebą aktywności dziecka przejawiającą się w różnych formach jako zabawa, swobodne działanie czy pracy. Wykorzystując tą metodę stwarzamy dziecku sytuacje edukacyjne, w których w miarę swoich możliwości osiąga ono optymalny poziom rozwoju: intelektualnego, społecznego, emocjonalnego i fizycznego.
  • zabawy Fundamentalne – w naszej pracy dydaktyczno-wychowawczej korzystamy z programu Colin Rose i Gordon Dryden, którego podstawowym założeniem jest połączenie wesołej zabawy z rozwojem wszelakich rodzajów inteligencji, dzięki czemu dzieci w łatwy i przyjemny sposób usprawniają zdolności interpersonalne, językowe, logiczno – matematyczno, ruchowe. Proponowane aktywności wyostrzają i rozwijają wszystkie zmysły - dotyku, wzroku, słuchu, smaku i węchu. Zabawy fundamentalne angażują dzieci w samodzielne wykonywanie czynności, a następnie koncentrują się na przygotowaniu do nauki czytania, pisania i liczenia.


W Piccolo dzieci oswajają się z językiem angielskim poprzez uczestniczenie w zajęciach muzyczno-ruchowych. W czasie gier i zabaw dzieci wykonują proste ćwiczenia, zabawne czynności co wpływa na ich rozwój kompetencji językowych oraz osłuchanie się z językiem obcym.

Wyżywienie
Zupa i II danie (z uwzględnieniem różnych alergii pokarmowych) dostarczane są przez firmę cateringową, specjalizującą się wyłącznie w przygotowywaniu posiłków dla żłobków, przedszkoli i szkół.
Pozostałe posiłki (deserki, jogurty, kaszki, owoce, itp.) dostarczają rodzice.
Maluchy otrzymują 4 posiłki:

  • śniadanie,
  • zupa,
  • II danie,
  • podwieczorek
  • oraz napoje bez ograniczeń.


Plan dnia
7.30-8.50 - powitanie dzieci, indywidualny czas na rozmowy opiekunów z wychowawcami, zabawy edukacyjne
8.50-9.00 - przygotowanie do śniadania, mycie rąk – wdrażanie elementów higieny osobistej
9.00-9.30 - śniadanie, nauka kulturalnego spożywania posiłków
9.30-11.30 - zajęcia dydaktyczne, zabawy na świeżym powietrzu w miarę możliwości
11.30-11.45 - przygotowanie do obiadu, mycie rąk - wdrażanie elementów higieny osobistej
11.45-12.15 - obiad (I danie)
12.15-12.30 - mycie zębów, przygotowanie do odpoczynku
12.30-14.30 - odpoczynek dzieci
14.30-15.00 - obiad (II danie)
15.00-16.30 - zabawy, czytanie bajek, słuchanie muzyki
16.30-17.00 - podwieczorek
17.00-18.00 - zabawy, odbiór dzieci przez opiekunów
Plan dnia dla dzieci poniżej 12 m-ca życia tworzony jest z rodzicami i dostosowywany indywidualnie do potrzeb dziecka tak, aby nie został zburzony ich rytm dnia.

Zapraszamy w godzinach 7.00 - 18.00

Rekrutacja

Zapisy do naszego klubu malucha trwają cały rok!

 

Informacje dodatkowe

Faks ---
Cena ---
Inne zajęcia dodatkowe: ---

Lokalizacja

Warszawa, Wawer, Warszawa, mazowieckie
Trakt Lubelski 230, 04-680

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 649
Wyświetlony: 2900

Dodaj opinię o placówce

Dodaj komentarz


Skomentuj przez Facebooka