Facebook

Google Plus

Niedziela, 27 Maja 2018 | 23:11:41

Porady

Porady udzielane przez zespół edukuje.pl

poniedziałek, 13 kwiecień 2015 11:31

Czy warto odwiedzać muzea w ramach lekcji historii i sztuki?

Napisane przez

Interaktywne lekcje, praca nie tylko w podręcznikiem – to coś co bez wątpienia zachęci uczniów do zapoznania się z tematem. To też okazja na przekonanie ich by skupili swoją uwagę na czymś więcej poza matematyką, czy pracą z lekturą na lekcji języka polskiego. Dlatego tutaj pada znaczące pytanie – czy i kiedy zabierać uczniów w ramach lekcji do muzeum, czy galerii sztuki?

Coraz częściej rodzice wybierają indywidualny tryb nauki dla swoich dzieci, twierdząc, że taka droga jest najlepsza dla ich edukacji. Ale czy rzeczywiście warto rezygnować z pracy zespołowej i uczyć się w cztery oczy? W tym artykule będziemy rozważać na temat zalet, a także wad nauki indywidualnej oraz tej w grupie rówieśników.

czwartek, 08 styczeń 2015 09:00

Czy pasja może przynosić zysk?

Napisał

Nie raz rodzice powtarzają swoim dzieciom – uczcie się, nie traćcie cennego czasu na zainteresowania, które nic nie znaczą. Lepiej ciężko pracować z książkami na własną przyszłość. Nie ryzykować. Ale czy rzeczywiście ukończenie studiów gwarantuje najlepszą drogę? Być może pozwolenie, aby pasja zawładnęła życiem naszego dziecka może dać znacznie więcej!

Znajomość języków obcych procentuje w przyszłości. Wyjeżdżając za granicę można swobodnie porozumiewać się z obcokrajowcami, zwiększa to też szansę na lepszą, wysoko płatną pracę, ale i daje nieograniczone możliwości poznawania nowych osób czy nawet czytania literatury w oryginale. Jednak zanim to nastąpi, należy odpowiednio przygotować się – poznać tajniki języka obcego. Jednakże kiedy jest najlepszy czas? Im szybciej, tym lepiej?

Zapewne każdy z nas przeżył sytuację podczas egzaminów czy zaliczeń, na które w teorii był idealnie przygotowany. Godziny powtarzania materiału, opanowanie wszystkich trudnych pojęć i znajomość najtrudniejszych zagadnień. Przed wejściem do sali, śpiewająco opowiadaliście każdy temat, a po wejściu i otrzymaniu kartki.. wielka pustka. Pomimo wytężania umysłu, rozpaczliwych prób przypomnienia sobie choć jednej teorii, nic. Dlaczego?

poniedziałek, 08 grudzień 2014 09:27

Jak efektywnie uczyć się języków obcych?

Napisał

Znajomość języków obcych jest kluczem do sukcesu. Nie tylko tego związanego z pracą w prestiżowym miejscu, bo obecnie niemal każdy pracodawca wymaga znajomości co najmniej jednego języka. Ale i daje to nieograniczone możliwości podróżnicze, poznawcze, człowiek nie musi się ograniczać w czytaniu książek wyłącznie w ojczystym języku. Znajomość języków obcych to podstawa.

Strona 1 z 2