Facebook

Google Plus

Niedziela, 18 Marca 2018 | 18:01:51

Czas wolny

Rady i informacje jak spędzać czas wolny

piątek, 09 styczeń 2015 11:54

Najtrudniejszy język świata

Napisane przez

Czy szybkość opanowania danego języka ma związek z naturalnymi predyspozycjami samego ucznia? Po części tak, jednak nie możemy też zapominać, że jednego języka prędzej się nauczymy, gdzie z innym pójdzie nam znacznie gorzej. Potrzebne będą godziny spędzone nad podręcznikiem, powtarzanie słownictwa, nauka przypadków, czasów. Dlatego odpowiemy, który z języków jest najłatwiejszy, a który stanowi prawdziwe wyzwanie dla poliglotów.

 

wtorek, 23 grudzień 2014 09:02

Wigilia – skąd się wzięła w Polsce?

Napisał

Czas Bożego Narodzenia jest chwilą refleksji, zadumy, a także bardzo wzruszającym momentem. W biegu życia, trudnościach każdego dnia, spotykamy się z najbliższymi, aby zjeść wspólny posiłek, podzielić się radością. Ale czy wiecie, że większość naszych tradycji przybyło do Polski całkiem niedawno. Przejdźmy do najważniejszych symboli!

czwartek, 18 lipiec 2013 20:50

Z tańcem przez wakacyjne wieczory

Napisał

Wakacje to leniwy czas, na długie wieczory oraz pochmurne dni mamy dla Was propozycje filmów, w których pojawia się taniec. Taniec w filmach dominuje lub tworzy tło.

poniedziałek, 29 kwiecień 2013 19:34

Ucz się i baw - edukacyjne parki rozrywki

Napisane przez

Parki rozrywki mogą być edukacyjne? W Polsce jest kilka miejsc , gdzie można spędzić czas z dzieckiem nie tylko na zabawie ale również na poznawaniu świata i zdobywaniu wiedzy. Oto przegląd „edukacyjnych parków rozrywki”.

poniedziałek, 22 kwiecień 2013 18:57

Czas na majówkę

Napisane przez

W tym roku kalendarz nas rozpieszcza. Niektórzy zorganizowali nawet 9 dni wolnych od pracy. Pozostaje więc pomyśleć jak przyjemnie i pożytecznie wykorzystać ten czas. Przygotowaliśmy kilka propozycji na edukacyjną majówkę dla dzieci i nie tylko.