Facebook

Google Plus

Niedziela, 18 Marca 2018 | 18:22:04

Aktualności

Informacje i newsy na temat aktualnych wydarzeń dotyczących edukacji i szkoły

Polskie szkoły przyjmują coraz więcej uczniów. Ma to dużo wspólnego z nowymi postanowieniami, dzięki którym już sześciolatkowie siadają w ławkach i rozpoczynają swoją długą i niekiedy ciężką drogę naukową. Ale czy podstawówki są przygotowane na nową „pulę” uczniów i ich specjalne potrzeby? Przyjrzyjmy się temu problemowi.

W drugiej połowie września, jak co roku, odbywa się finał europejskiego programu EUCYS promującego pomysły młodych naukowców z krajów Unii Europejskiej. Tym razem finały po raz pierwszy odbywają się w Warszawie.

wtorek, 29 lipiec 2014 07:16

Nie ma chętnych na studia

Napisał

Większość uczelni przeprowadza obecnie rekrutację uzupełniającą. Na niektórych dziennych, bezpłatnych, kierunkach wolnych jest nawet po kilkadziesiąt miejsc.

wtorek, 01 październik 2013 12:23

MEN: darowizny rodziców są łamaniem prawa

Napisał

Dyrektor przedszkola, który uzależnia zorganizowanie zajęć dodatkowych dla dzieci od dokonania darowizny na rzecz przedszkola, nakłania do łamania prawa - tak interpretuje przepisy Ministerstwo Edukacji Narodowej.

poniedziałek, 16 wrzesień 2013 08:49

Brak chętnych na prawo jazdy

Napisał

Na początku stycznia Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego notowały najlepsze wyniki w historii. Na egzaminy z teorii przystępowało po kilkaset osób dziennie. Tymczasem po reformie, która zaczęła obowiązywać od końca stycznia, WODR-y i szkoły jazdy zaczęły przeżywać duże kłopoty.

Informowaliśmy już o problemach szkół wyższych z niżem demograficznym. Wiele uczelni, głównie niepublicznych, odczuwa brak studentów, a w związku z tym boryka się z problemami finansowymi. Niektóre uczelnie łączą się z innymi, a niektóre niestety są likwidowane. Dziś przyjrzymy się sytuacji szkół wyższych w województwach pomorskim i śląskim.

Strona 1 z 3