Facebook

Google Plus

Niedziela, 27 Maja 2018 | 23:08:17

Wiadomości

Aktualności szkolne w portalu edukuje.pl

W tym dziale:

Promocje (9)

Aktualne promocje szkolne w portalu edukuje.pl

Zobacz artykuły...

Aktualności (25)

Informacje i newsy na temat aktualnych wydarzeń dotyczących edukacji i szkoły

Zobacz artykuły...

Wydarzenia (9)

Artykuły dotyczące zbliżających się wydarzeń i imprez edukacyjnych

Zobacz artykuły...

Czas wolny (5)

Rady i informacje jak spędzać czas wolny

Zobacz artykuły...

Porady (17)

Porady udzielane przez zespół edukuje.pl

Zobacz artykuły...
poniedziałek, 13 kwiecień 2015 11:31

Czy warto odwiedzać muzea w ramach lekcji historii i sztuki?

Napisane przez

Interaktywne lekcje, praca nie tylko w podręcznikiem – to coś co bez wątpienia zachęci uczniów do zapoznania się z tematem. To też okazja na przekonanie ich by skupili swoją uwagę na czymś więcej poza matematyką, czy pracą z lekturą na lekcji języka polskiego. Dlatego tutaj pada znaczące pytanie – czy i kiedy zabierać uczniów w ramach lekcji do muzeum, czy galerii sztuki?

Coraz częściej rodzice wybierają indywidualny tryb nauki dla swoich dzieci, twierdząc, że taka droga jest najlepsza dla ich edukacji. Ale czy rzeczywiście warto rezygnować z pracy zespołowej i uczyć się w cztery oczy? W tym artykule będziemy rozważać na temat zalet, a także wad nauki indywidualnej oraz tej w grupie rówieśników.

Polskie szkoły przyjmują coraz więcej uczniów. Ma to dużo wspólnego z nowymi postanowieniami, dzięki którym już sześciolatkowie siadają w ławkach i rozpoczynają swoją długą i niekiedy ciężką drogę naukową. Ale czy podstawówki są przygotowane na nową „pulę” uczniów i ich specjalne potrzeby? Przyjrzyjmy się temu problemowi.

piątek, 09 styczeń 2015 11:54

Najtrudniejszy język świata

Napisane przez

Czy szybkość opanowania danego języka ma związek z naturalnymi predyspozycjami samego ucznia? Po części tak, jednak nie możemy też zapominać, że jednego języka prędzej się nauczymy, gdzie z innym pójdzie nam znacznie gorzej. Potrzebne będą godziny spędzone nad podręcznikiem, powtarzanie słownictwa, nauka przypadków, czasów. Dlatego odpowiemy, który z języków jest najłatwiejszy, a który stanowi prawdziwe wyzwanie dla poliglotów.

 

czwartek, 08 styczeń 2015 09:00

Czy pasja może przynosić zysk?

Napisał

Nie raz rodzice powtarzają swoim dzieciom – uczcie się, nie traćcie cennego czasu na zainteresowania, które nic nie znaczą. Lepiej ciężko pracować z książkami na własną przyszłość. Nie ryzykować. Ale czy rzeczywiście ukończenie studiów gwarantuje najlepszą drogę? Być może pozwolenie, aby pasja zawładnęła życiem naszego dziecka może dać znacznie więcej!

wtorek, 23 grudzień 2014 09:02

Wigilia – skąd się wzięła w Polsce?

Napisał

Czas Bożego Narodzenia jest chwilą refleksji, zadumy, a także bardzo wzruszającym momentem. W biegu życia, trudnościach każdego dnia, spotykamy się z najbliższymi, aby zjeść wspólny posiłek, podzielić się radością. Ale czy wiecie, że większość naszych tradycji przybyło do Polski całkiem niedawno. Przejdźmy do najważniejszych symboli!

Znajomość języków obcych procentuje w przyszłości. Wyjeżdżając za granicę można swobodnie porozumiewać się z obcokrajowcami, zwiększa to też szansę na lepszą, wysoko płatną pracę, ale i daje nieograniczone możliwości poznawania nowych osób czy nawet czytania literatury w oryginale. Jednak zanim to nastąpi, należy odpowiednio przygotować się – poznać tajniki języka obcego. Jednakże kiedy jest najlepszy czas? Im szybciej, tym lepiej?

Zapewne każdy z nas przeżył sytuację podczas egzaminów czy zaliczeń, na które w teorii był idealnie przygotowany. Godziny powtarzania materiału, opanowanie wszystkich trudnych pojęć i znajomość najtrudniejszych zagadnień. Przed wejściem do sali, śpiewająco opowiadaliście każdy temat, a po wejściu i otrzymaniu kartki.. wielka pustka. Pomimo wytężania umysłu, rozpaczliwych prób przypomnienia sobie choć jednej teorii, nic. Dlaczego?

Strona 1 z 6